Purkrabství hradu Klenová 17. 5. - 28. 6. 2015

Francouzský fotograf Jean-Marc Caracci žije na jihu Francie. Středomořské město Montpellier je jeho základnou, ze které podniká cesty do jiných destinací. Posledním tématem jeho fotografií je konfrontace člověka a anonymního prostoru velkoměsta.

V roce 2007 se začal postupně věnovat velkému projektu série fotografií, ve kterých portrétoval třicet pět  evropských metropolí. Projekt HOMO URBANUS EUROPEANUS zachycuje náhodného chodce polapeného Jean - Marcovým fotoaparátem v neosobní anonymitě velkého města.  Výběr místa, času a kompozice je i není náhodný. Kulisy a čas jsou vybrány autorem, který čeká na svoji vteřinu, ve které zmáčkne spoušť. Konečný okamžik pak určuje náhodný „model“, který dává kompozici poslední impuls tím, že do ní nějakým způsobem vstoupí.

Jean-Marc Caracci  je kosmopolitní Evropan, otevřený světu a jeho poznávání. Na jeho působivých fotografiích je člověk pouhým kolečkem velkého soustrojí. Jeho přítomnost na snímku má však své důležité a  velmi  pečlivě „vypointované“  opodstatnění.

Výstava HOMO URBANUS EUROPEANUS francouzského fotografa Jean - Marca Caracciho se tak v rámci Plzeň EHMK 2015 dostává po prezentaci v Novém divadle v Plzni do komorního a tajuplného prostředí purkrabství hradu Klenová.                                                                          

Kurátorka výstavy: Helena Fenclová

 

Foto Jiří Strašek Video Jitka KličkováPřevzato z vysílání regionální televize FILMpro

Sledujte nás na Facebooku

galerieklatovy.klenova

Výstavy, akce

Navštivte naše akce

E-shop GKK

Kupte si u nás zajímavé publikace