Jakub Švéda /  Fusionpoint

21. 6. 2013 v 18 hodin
Galerie U bílého jednorožce v Klatovech 

O autorovi

Akademický malíř Jakub Švéda se narodil před čtyřiceti roky do umělecké rodiny v Praze. On sám započal svoji studijní pout za vzděláním na na |Střední odborné škole výtvarné v Praze.  Dále studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v Atelieru Malířské školy II profesora Jiřího Sopka v letech 1993 – 1997 a později v Ateliéru Vizuální komunikace profesora Jiřího Davida v letech 1997 – 2001.

Pražská studia rozšířil v letech 1998 -1999 studiem  na  Art Institute, v San Franciscu v New Genres studio,Video class, Digital media studio a na Academia di Brera, Milano v roce 2000. Jakub Švéda se zabývá malbou, kresbou, světelnými objekty, skleněnou plastikou, realizacemi v designu a architektuře.

Za svoji tvorbu byl oceněn za grafický design měsíce časopisu Advertising Directory, Cornhill, Publishing Limiter, London a získal také 2. místo v soutěži České filmové a televizní akademie  o sochu televizní ceny „ELSA“.
Jakub Švéda je autorem prestižní filmové ceny „ČESKÝ LEV“, která je každoročně udělována nejlepším filmovým tvůrcům v České republice.

Galerie U Bílého jednorožce v Klatovech
22. 6. - 1. 9. 2013

Kurátorka výstavy Helena Fenclová 

Foto Jiří Strašek

Video Václav Vojta