obrázek/

Kostel sv. Vavřince v Klatovech
4. 8. - 31. 10. 2012
Video z bubenické show Traffic Dance-Drums je k vidění v archivu akcí.

Lukáš Rais, Archimedon

Lukáš Rais,
narozen 15. 5. 1975 v Sokolově Vzdělání: VŠUP atelier Sochařství II Ve své tvorbě se Lukáš Rais věnuje především přetváření již vytvořených, převážně normovaných, subjektů v nové formy a významy tak, aby nebylo pro běžného diváka objekty obtížné definovat, popsat, prožít a nakonec zjistit, že nic není tak, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Jednoznačným favoritem mezi používanými materiály jsou kovové trubky a jejich průmyslové produkty. Autor je přesvědčen, že tento materiál je obdařen dokonalými možnostmi modelace a sám si říká o svoje přetváření, čímž umožňuje vyjádření autorových vlastních prožitků, životních situací a banalit, které nabývají nečekaných souvislostí až poté, co jsou zformovány do sochařských objektů.

Za nedílnou a velmi důležitou součást tvorby považuje autor sám proces výroby, který s sebou přináší mnohé technické problémy a vyžaduje spolupráci celého kolektivu spolupracovníků, kteří ačkoliv sami nejsou profesně umělci, ale špičkoví odborníci svých (většinou technických) oborů, vnášejí do procesu své vlastní výtvarné cítění aniž si to uvědomují. Tento sociální aspekt vytváření soch je nesmírně přínosný jak pro autora samotného, tak i pro nezúčastněného diváka. Autor se aktivně věnuje literární a divadelní tvorbě. Roku 2008 založil neformální lingvistické "DIVADLO COŽE?"

Helena Fenclová

Pozvánka a tisková zpráva.

Foto Jiří Strašek

Video Pavel Kalista

Sledujte nás na Facebooku

galerieklatovy.klenova

Výstavy, akce

Navštivte naše akce

E-shop GKK

Kupte si u nás zajímavé publikace