obrázek/

Dana Raunerová + Milan Bauer, Vlasta Voskovcová + Miloš Síkora, Josef Hnízdil
Sýpka Klenová
15. 5. – 26. 6. 2011
vernisáž v sobotu 14. 5. v 15 hodin

Dana Raunerová + Milan Bauer / "Radost až na půdu"

Vlasta Voskovcová + Miloš Síkora / "Tous les soirs du monde / Všechny večery světa"

Josef Hnízdil / "Calva"

Pod názvem „Nablízko a nadostřel“ se objevují ve třech podlažích klenovské sýpky tři výtvarné nezávislé soubory: autorů z plzeňského kraje (Raunerová+Bauer), z břicha Paříže (Voskovcová+Síkora) i poutníka po krajích a kontinentech (Josef Hnízdil).

Dana Raunerová – významná západočeská malířka a designérka a výtvarná pedagožka, autorka poezie i prózy. Její obrazy a kresby jsou známé jak v regionu, tak i v zahraničí. V poslední době se věnuje designu na porcelánu a výtvarnému zpracování fotografie.

Milan Bauer –plzeňský grafik, původně profesí vystudovaný keramik, zpracovává ve svém ateliéru svá pitoreskní témata . Kromě vlastní tvorby se věnuje grafické stránce přípravy západočeského časopisu Vítaný host.

Vlasta Voskovcová- malířka a ilustrátorka. Od roku 1969 žije a pracuje v Paříži. Nejčastěji vystavuje společně se svým pařížským kolegou českého původu Milošem Síkorou stejně jako tentokrát v Sýpce na Klenové ve společné výstavě „Tous les soirs du Monde / Všechny večery světa“. Expozice je doplněna filmem režiséra Martina Vlčka o Miloši Síkorovi „Antihrdina“.

Josef Hnízdil- sochař a malíř odešel z Čech v roce 1974 nejprve do Francie. Po ročním studiu na Akademii des Beaux Art v Paříži odešel do New Yorku, kde žil a pracoval do roku 1991, kdy se rozhodl vrátit natrvalo zpět do Prahy. Hlavním tématem jeho soch a obrazů je lidská lebka, kterou v posledním desetiletí vyjadřuje autor jako synergii lebky a portrétu.

Helena Fenclová

Plakát a pozvánka

Fotogalerie

foto Jiří Strašek a Jakub Fencl

 

Video

video (c) Martin Friš

Sledujte nás na Facebooku

galerieklatovy.klenova

Výstavy, akce

Navštivte naše akce

E-shop GKK

Kupte si u nás zajímavé publikace