4. 5. - 31. 10. 2013 Hrad Klenová

Hrad Klenová

4. 5. - 31. 10. 2013

Slovo kurátorky

Dramaturgie výstav Galerie Klatovy / Klenová je v majestátném  prostoru kostela sv. Vavřince v Klatovech a v plenéru blízkého zámku  Klenová již tři roky věnována prezentacím současného sochařského umění. Letošní letní sezóna je věnována tvorbě sochaře Antonína Kašpara.

Vystavení  dvou kolekcí kovových soch je pro představení umělcova díla unikátní a nabízí návštěvníkovi možnost putování za autorovým sdělením z brány Šumavy - města Klatov na energeticky bohatou pošumavskou vyvýšeninu klenovského zámku.

Výstava soch v interiéru kostela  sv. Vavřince je věnovaná poctě Josephu Beuysovi.  Rozměrné kovové plastiky umístěné v hlavní chrámové lodi jsou objímané bílými obrazy a slepotisky  zavěšenými po obvodu kostela.
Sochy vybrané pro instalaci na zeleném nádvoří hradu a zámku Klenová obklíčeném hradbami  jsou pečlivě a s rozmyslem instalovány do otevřeného  prostoru  i malebných zákoutí  ojedinělé historické památky.

Prezentovaný výběr s názvem Cesta nabízí divákovi možnost ujít se sochařem určitou etapu a dopřává mu ten pocit luxusu plout s ním na vlně jeho vjemů, snů a poselství.

Helena Fenclová

Pozvánka

Foto a video Václav Vojta a Martin Friš

Video

Komentovaná prohlídka výstavy Antonína Kašpara

10. srpna od 17 hodin, v plenéru hradu a zámku Klenová za účasti autora 

Hudební doprovod: multinstrumentální a experimentální umělec Václav Kořínek

 

Sledujte nás na Facebooku

galerieklatovy.klenova

Výstavy, akce

Navštivte naše akce

E-shop GKK

Kupte si u nás zajímavé publikace