Koncert sester Havelkových

Koncert sester Havelkových
18.09.2015

Purkrabství hradu Klenová
17. 10. 2015 od 17 hodin

Soubor tvoří dámské vokální trio Olga Bímová, Petra Kohoutová a Anna Vávrová, dámy, které propadly kouzlu rané swingové hudby a již řadu let provázejí své posluchače do období mezi dvěma světovými válkami plného rytmu, tance, inspirace, čistých ideálů, romantických lásek a snů.
 

Sestry Havelkovy působily mnoho let jako trio v Originálním pražském synkopickém orchestru. V roce 1994 již jako kvarteto natočily první sólové album Až tě tvá dívenka zklame… Pokusily se zde dobově interpretovat staré trampské písně za doprovodu kytary, kontrabasu a violinofonu. Písně se staly inspirací a podkladem k natočení televizního klipového filmu, v němž Sestry Havelkovy nejen zpívají, ale i hrají (scénář a režie Ondřej Havelka).

 

V roce 1995 odcházejí Sestry Havelkovy společně s Ondřejem Havelkou z OPSO a stávají se součástí nového orchestru Melody Makers Ondřeje Havelky. Zároveň však pokračují v sólových aktivitách. Budují si svůj malý orchestr pod vedením Jaroslava Šimíčka a natáčejí druhé album Bláznivý den – tentokrát z písní českého swingového autora Jiřího Traxlera.

 

V roce 2001 vydávají Sestry Havelkovy  album třetí s názvem Modravých dálek volání a před vánocemi 2004 album čtvrté,které nese název Hot And Sweet Christmas.

Snaha souboru Sestry Havelkovy o zachování nejčistší stylovosti se netýká jen vlastní interpretace a instrumentace českých, amerických a německých písní z 30.let, ale i celkového jevištního pojetí, průvodním slovem počínaje a dobovým projevem a dobovými