obrázek/

Hrad Klenová
24. 6. - 31. 10. 2012

Stefan Milkov, Kašpárkův pád, 1991

Dvacátý, jubilejní ročník, navazuje místem konání na loňskou výstavu, která našla nové místo v areálu Hradu Klenová. Sochy a plastiky jsou vytvářeny a vybírány tak, aby prostupovaly atmosférou výstavního prostoru. Členitá kamenitá masa hradních zdí a sklepení tvoří výjimečné pozadí pro různorodá díla vytvořená převážně z porcelánové nebo keramické hmoty, často doplněná o další materiály.

V každém z devatenácti předcházejících ročníků výstavy, letošní dvacátý nevyjímaje, bylo snahou organizátorů rozšířit stabilní jádro vystavujících o nové i začínající autory, včetně zahraničních. Letošní dvacátý ročník bude v tomto směru mimořádný a představí tvorbu téměř čtyř desítek sochařů a keramiků.

vystavující umělci:
Bébarová Jana, Bulčíková Šárka, Dias Marek, Emaché, Exner David, Fotrová Martina, Gatarik Václav, Grosseová Alžbieta, Hendrych Jan, Chlupáč Miloslav, Jarkovský Pavel, Kim Song Mi, Klimešová Anna, Koblasa Jan, Krejcar Libor, Lada Petr, Ladová Lišková Helena, Milkov Stefan, Míšek Luděk, Nepraš Karel, Niedziolka Tomasz, Ouhrabková Iva, Pauzer Karel, Pelechová Eva, Plíšková Naděžda, Potůčková Naděžda, Preclík Mojmír, Purkrábková Hana, Radová Šárka, Salabová Tereza, Šafr Jaroslav, Šeflová Veronika, Šerák Václav, Škopkova Markéta, Vachunová Pavla, Weidner Rolf Simon, Worm Dalibor, Zemánek Bohumil.

Od doby svého vzniku v Bechyni v roce 1993 se původně studentská akce přeměnila v ojedinělou venkovní prezentaci keramických plastik českých i zahraničních umělců. Z tradičního místa klášterní zahrady se výstava přesunula v letech 2006—2010 do zámeckého parku Středočeského muzea v Roztokách u Prahy. Zahájení rekonstrukce Středočeského muzea si vyžádalo hledání nového, odpovídajícího plenéru v zajímavém prostředí. V roce 2011 byla poprvé výstava instalována v exteriérech a sklepních prostorách Hradu Klenová.

Na vernisáži promluví ředitelka galerie GKK Hana Kristová, ředitelka UPM Helena Koenigsmarková, společně s kurátorem výstavy Václavem Gatarikem. Čestným hostem letošního ročníku bude in memoriam Karel Nepraš. Jako každoročně je v rámci zahájení výstavy připraven zajímavý kulturní program, ve kterém vystoupí hudební skladatel Petr Hora, soubor Gypsy violinist a zpěvák a hráč na bendžo Chronik.

Sledujte nás na Facebooku

galerieklatovy.klenova

Výstavy, akce

Navštivte naše akce

E-shop GKK

Kupte si u nás zajímavé publikace