Slavnost - taneční pouť krajinou

Hrad Klenová
29. 9. 2018 od 15 hodin

  • Slavnost - taneční pouť krajinou
    Slavnost - taneční pouť krajinou

Choreograf Michal Záhora se pro výjimečnou příležitost oslav české státnosti spojil s P. ThLic. Ing. Petrem Vacíkem, aby skrze taneční obrazy a mluvené slovo provedli poutníky introspektivní cestou vnější krajiny do krajiny vnitřní, posvátné. Na české umělecké scéně ojedinělé tanečně-výtvarné dílo bude také tvůrčím setkáním umělců Aleše Hnízdila, Terezy Buškové, Carla Natoliho a dvanácti profesionálních tanečníků spolu se studenty Duncan Centre.

 

Jediné uvedení se koná v rámci výročí 100 let naší republiky. Připojte se k oslavám naší státnosti!

 

Námět, režie, choreografie: Michal Záhora

Tvorba a tanec:  Helena Arenbergerová, Branislav Bašista, Lenka Kniha Bartůňková, Dagmar Chaloupková, Radim Klásek, Dora Sulženko Hoštová, Tereza Krejčová, Pavel Mašek, Nikola Němcová,  Lucie Plachá,  Anna Šefrnová, Jana Vaníčková a studenti 4. a 5.ročníku Konzervatoře Duncan centre

Scénář, promluvy: P. ThLic. Ing. Petr Vacík SJ

Kostýmy a výtvarné řešení: Tereza Bušková, Mariana Novotná

Scénografie, architekt: Aleš Hnízdil

Hudba: Carlo Natoli

Zvuk: Eva Hamouzová

Realizace díla a produkce: Honza Malík, Petra Štěpánová             

 

Producent: Pulsar z.s.

Koproducent: Galerie Klatovy / Klenová

Za podpory: Ministerstvo kultury ČR, Město Klatovy, Konzervatoř Duncan centre, Tanec Praha z.ú. / PONEC-divadlo pro tanec, Johan z.s. / Moving Station Plzeň, DEPO2015, Czech Tourism – Společné století, Mileta a.s.

 

Autobusová doprava zajištěna: Praha (12.00 divadlo Ponec), Plzeň (13.30 DEPO2015), Domažlice (13.30 autobusové nádraží)

Rezervace jízdenek: Petra Štěpánová, petra.stepanova@johancentrum.cz

Informace: www.gkk.cz , www.praguepulsar.cz , www.spolecnestoleti.cz

 

Vstupné dobrovolné v místě konání

 

 

Pulsar, z.s. vytváří platformu pro realizaci děl Michala Záhory v oblasti současného tance.  Kurátorem činnosti a umělecké práce je Honza Malík. Oba umělci působili dříve v souboru NANOHACH (2004-2016). Prioritně se jedná o tvorbu nových představení ve všech formách, se kterými svět současné taneční tvorby pracuje. Dalším záměrem uskupení je zajistit kontinuální činnost v rámci České Republiky a uvádět díla i v zahraničí. Třetí oblastí, kterou si spolek vytyčuje za cíl, je práce na poli vzdělávání. To jak v rovině profesionální, poloprofesionální, tak čistě amatérské.

 

Michal Záhora absolvoval Konzervatoř Duncan centre (2003). Zahraniční studijní pobyt absolvoval ve Stockholmu, po jehož ukončení ihned získal angažmá v norském národním souboru Carte Blanche. Poté následovalo angažmá v taneční skupině choreografa Roberta Zappaly v Itálii (2004-2005). Tříleté angažmá absolvoval Michal následně v britském národním souboru Scottish Dance Theatre (2006-2008). Ojedinělé a široké zkušenosti získal při práci v uvedených souborech, ale také v rámci nezávislé umělecké činnosti. Spolupracoval s více než osmnácti zahraničními a českými choreografy, ze kterých jmenujme alespoň Ohada Naharina, Amandu Miller, Inu Christel Johannessen, Adama Benjamina, Evu Blažíčkovou. Své vlastní choreografické tvorbě se Michal věnoval zejména jako člen souboru NANOHACH (2005-2016). Mezi jeho autorská díla patří např. Synchronicity, Resonance, Orbis pictus, Diptych, DEVOID, Pulsar, Koncert pro NI. Všechny jeho inscenace na sebe strhly pozornost kritické i divácké divadelní obce u nás i v zahraničí (Chorvatsko, Irsko, Itálie, Německo, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švýcarsko, USA, Velká Británie). Za svoji choreografickou a interpretační práci byl nominován na nejrůznější ceny ve svém oboru: Cena Thálie, Cena SAZKY za objev v tanci, výroční ceny Opera plus. Souběžně s choreografickou a taneční činností se Michal také systematicky zabývá uměleckým vzděláváním a pedagogickou praxí. Vedl semináře na London Contemporary Dance School – The Place (Londýn), Rambert school of ballet and contemporary dance (Londýn), The Space – Scottish School of Contemporary Dance (Dundee). Průběžně od roku 2008 vede vzdělávací semináře pro profesionály, studenty tanečních škol nebo pro pedagogy a účastníky celorepublikových přehlídek amatérského tance a základních uměleckých škol. V letech 2009-13 byl ředitelem Konzervatoře Duncan centre, kde je od roku 2017 znovu pedagogem.  Vyučoval také na Janáčkově konzervatoři v Ostravě.